Sinem Sandıkçı Gökçen – L’Oréal Türkiye Ülke Müdürü 

Sinem Sandıkçı Gökçen güzelliğin hayatları değiştirme gücüne inanan tutkulu bir güzellik profesyoneli.  

Tarsus Amerikan Koleji’96 ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’00 mezunu.  

Kariyerine ve L’Oréal Türkiye’ye 2000 yılında başladı. Şirketin çeşitli iş birimlerinde ve farklı kademelerde pazarlama sorumlulukları sonrası Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. Sonrasında hızlı tüketim pazarında satış deneyimi kazandı. L’Oréal’in satın aldığı İpek markasını Türkiye ve Orta Doğu pazarlarında rekabetçi bir hale getirmek üzere Marka Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. Ardından şirketin ilk Kurumsal İletişim Direktörü olarak “Herkes için Güzellik” misyonunu Türkiye’de yerelleştirmek üzere L’Oréal’in kurumsal itibarını, paydaş yönetimini, sosyal sorumluluk faaliyetlerini ve sürdürülebilirlik programını yürüttü. Sonrasında şirketin güzelliğe sağlık katma amacına sahip tüketici sağlığı iş birimine Genel Müdür olarak atandı. Bu rolünde bölümün ve pazarın dönüşüm ve gelişim hedeflerine liderlik etti. Sonrasında L’Oréal’in tekno-güzellik şirketi olma yolculuğunda e-ticaret, dijital dönüşüm, inovasyon ve dijital servisler, data/crm, içerik üretimi, medya birimlerinden sorumlu Kurumsal Dijital Direktörü (CDO) sorumluluğunu üstlendi.  

Ve son olarak bir önceki görevinde şirketin en büyük iş birimi olan ve hızlı tüketim pazarında yer alan Tüketici Ürünleri Bölümü’nün Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Bölümün stratejisini Covid ile değişen tüketici ve pazar dinamikleri ile yeniden tasarlayarak güzelliğe ve büyümeye dönüşü hayata geçirdi. 

Grup içinde 20 yılı aşkın renkli kariyeri ve imza attığı başarılarla öne çıkan Sinem Sandıkçı Gökçen, L’Oréal’in Türkiye’deki ilk Türk ve kadın Ülke Müdürü olarak, yeni dönemde “Dünyayı Harekete Geçiren Güzelliği Yaratmak” için güzellik devinin Türkiye’deki ekibine ve faaliyetlerine liderlik ediyor. Tekno-Güzellik şirketi olma yolunda sürdürülebilirlik, dijitalleşme, çeşitlilik & kapsayıcılık, anlamlı markalar yaratma ve kadınların güçlendirilmesi gibi şirketin stratejik önceliklerini hayata geçiriyor.  

IAB TR ve Reklamverenler Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.  

10 yaşında Yaz isimli bir kız çocuğu ve 5 yaşında Mia isimli bir kedi annesi.