Severin_Wirz_TRACE

SEVERIN WIRZ

TRACE INTERNATIONAL DANIŞMANLIK BÖLÜM DIREKTÖRÜ

Severin Wirz, yolsuzlukla mücadele uyum çözümleri konusunda uzmanlaşmış olup çokuluslu kurumsal şirketlere danışmanlık vermektedir.

Yürütmekte olduğu çalışmalar arasında; uluslararası tekstil perakende sektörü uyum programının politikaları ve prosedürleri; Fortune 100 finansal servis şirketleri arasında yer alan her bir şirket için yolsuzlukla mücadele risk değerlendirme çalışması, Amerika merkezli çokuluslu Avrupa iştiraklerinde çalışanların eğitimi, iş ortaklıkların gerekli değerleme

çalışmalarının ve eğitimlerin düzenlenmesi, Latin Amerika ve Afrika’da yerleşik şirketleri, İsrail şirketleri için, Fortune 500 listesinde yer alan Amerika merkezli çokuluslu şirketlerin birleşme ve şirket satın alma süreçlerinde FCPA değerledirme çalışmalarının yapılması konularında uzmandır.

Severin aynı zamanda dünyanın birçok yerinde gerçekleşen yolsuzlukla mücadele uyum konulu etkinliklerde sık sık konuşmacı olarak yer almaktadır.

TRACE’e katılmadan önce, New York merkezli Hughes Hubbard & Reed LLP hukuk firmasında çalışmıştır. Firmadaki çalışmaları süresince uluslararası ticaret uyuşmazlıklarında uzmanlaşmış, FCPA yasası altında kurumsal
iflas ve bunun yanı sıra Adalet Bakanlığı ile yapılan 54.6 milyon dolarlık müzakerelerde baş avukat olarak katılmıştır.

Severin aynı zamanda “How to Pay a Bribe: Thinking Like a Criminal to Thwart Bribery Schemes (2014)” isimli kitabın yazı işleri müdür yardımcılığını yapmış olup, Practicing Under the U.S. Anti-Corruption Laws (2014) (Aspen) tez yazılarına katkıda bulunmuştur.

Columbia Üniversitesi’nden mezun olan Severin, Cornell Hukuk Fakültesi’nden “juris doctorate” ünvanına sahiptir. İleri derecede Fransızca bilen Wirz, New York ve New Jersey Barolar Birliği üyesidir.