SD_2Senem Dal

Zorlu Holding İç Denetim İnceleme Müdürü

Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun olan Senem Dal, 2000-2007 yılları arasında dış ticaret ve üretim şirketlerinin Mali İşler ve İç Denetim Bölümleri’nde görev yaptı.

 

2007 yılında  Zorlu Holding bünyesine iç denetçi olarak katıldı. Zorlu Holding İç Denetim bölümünde, risk değerlendirmeleri doğrultusunda Zorlu Grup Şirketleri’nin iç denetim faaliyetlerinin planlanması, yürütülmesi, raporlanması ve aksiyon planlarının takibi hususlarında görev yaptı. Aynı zamanda iç denetim materyallerinin (risk bazlı denetim metedolojisi, iç denetim yönetmeliği, yıllık denetim programları, iç denetim faaliyet raporu vb.) oluşturulması çalışmalarında rol aldı. 2016 yılının başı itibari ile görevine Zorlu Holding İç Denetim İnceleme Müdürü olarak devam etmekte, suistimal ihtimali olan vakalara ilişkin inceleme ve soruşturma süreçlerini yönetmektedir.

 

2013 yılında CRMA belgesi almaya hak kazanmış, CIA sertifika süreci devam etmekte olan Senem Dal, TEİD (Etik ve İtibar Derneği) Akademi’nin İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği Etik Ve Uyum Yöneticisi Sertifika Programı’nın ilk mezunlarındandır.

 

TEİD bünyesinde Çalışma Grubu Üyesi, TİDE (Türkiye İç Denetim Enstitüsü) ve USİUD (Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği) üyesi olarak sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetlerini de sürdürmektedir.