Go to Top
 • Tayfun Zaman

  TAYFUN ZAMAN

  ETİK VE İTİBAR DERNEĞİ (TEİD) GENEL SEKRETERİ

  Tayfun Zaman Etik ve İtibar Derneği TEID’in genel sekreteri, Turkish Integrity Center of Excellence TICE’ın kurucu direktörü, INmagazine dergisi editorü, ve 4 etik ve uyum rehberinin yazarıdır.

  Birleşmiş Milletler ve OECD’nin de aralarında bulunduğu uluslararası ve ulusal platformlarda
  İş etiği, itibar yönetimi, yolsuzlukla mücadele programları ve yolsuzluğun gizli maliyeti alanlarında birçok konuşma yapmıştır.

  Tayfun Zaman B20 Yolsuzlukla Mücadele ve Şeffalık görev gücü üyesi, OECD Orta Asya ve Doğu Avrupa Ülkeleri Yolsuzlukla Mücadele Ağı Danışma Kurulu Üyesi ve Global Ethics Network Bölgesel Program Direktörüdür.

  UNODC ve OECD kapsamındaki çeşitli rüşvet engelleme çalışma gruplarına katılmıştır.

  Istanbul Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladığı orta oğreniminin ardın- dan, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü bitirmiş, Copenhag Üniversitesi’nde Deniz Yatırımları ve Gemi İşletmeciliği eğitimi almış ve halen yüksek lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, İnsan Hakları Hukuku dalında sürdürmektedir.

 • Untitled-6

  NURAN AKSU

  ETİK VE İTİBAR ARAŞTIRMALARI DANIŞMANI

  Ülkemizde kurum itibarının ölçümlenmesi, iş sonuçlarına etkisi ve toplam şirket performansına yönelik stratejik araştırmalar, paydaş yönetimi ve KPI çalışmaları konusunda on yılı aşkın birikimi olan Nuran Aksu Istanbul Üniversitesi Reklamcılık ve Araştırma Bölümü mezunudur.

  Daha sonra Insan Psikolojisi ve Davranış Bilimleri alanında eğitim alan Nuran Aksu iş hayatına araştırma alanında çalışmak üzere 1999 senesinde StratejiIMORI’de başlamıştır.

  2003 senesi itibariyle GfK Araştırma şirketinde stratejik araştırmalarda görev alan Aksu 2006 – 2015 seneleri arasinda aynı şirkette araştırma danışmanı ve stratejik araştırmalar yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmustur. 2015 senesi itibariyle etik, itibar, algi, surdurulebilirlik, paydas yonetimi, calisan markasi yonetimi konularinda strateji yonetimi danismanligi yapmakta olan Aksu RepMan Itibar Arastirmalari Merkezi kurucu danisma kurulu uyesidir.

  Nuran Aksu Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) üyesidir ve bu dernekte Etik Kurulu’nda gorev yapmistir.

  İtibar ve Algı Yönetimi konusunda eğitmenlik de yapmakta olan Aksu ayrica bu konularda workshoplar gerceklestirmektedir.

  Nuran Aksu çeşitli eğitim kurumlarında konuk eğitmen olarak birikimini paylaşmaktadır.

   

 • Untitled-3

  DOÇ. DR. PERVİN OLGUN

  BAREM ARAŞTIRMA KURUCU BAŞKANI

  Türkiye’nin üçüncü araştırma şirketi Barem’in kurucusu ve halen başkanı olan Pervin Olgun, kariyerini araştırma sektörünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına adamıştır.

  Kendisi, pazar araştırmanın temelinde ‘akademik araştırma prensipleri’ ve ‘kalite sistemlerinin’ yer alması adına başlattığı girişimleri ile biliniyor.

  TUAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) işbirliğiyle ile

  başlatıp eğitmenliğini yaptığı sektörel seminerler, TUAD etik kurul üyeliği, ESOMAR ülke temsilciliği ve halen devam etmekte

  olan 2015-2016 ESOMAR Yönetim Kurulu Üyeliği kenidisinin öne çıkan çalışmalarındandır.