MontyRaphael 2

MONTY RAPHAEL QC

PETERS & PETERS ORTAK, BEYAZ YAKA SUÇLARI UZMANI

Monty Raphael, İngiltere’de beyaz yaka suçlar konusunda uzman avukatlardan biri olup, çoğunlukla uluslararası çaptaki önemli davalarda hem şirketlere hem de bireylere danışmanlık sağlamıştır.

Hem ulusal ve hem de uluslararası camiada tanınan Monty Raphael, yolsuzluk, rüşvet, kara para aklama ve mevzuat konularında önde gelen otoritelerden biri olup, konu ile ilgili akademik ve hukuki topluluklarda aktif şekilde rol almaktadır.

2011 yılında, hukuk alanında yaptığı katkılardan dolayı kendisine “Queen’s Counsel” (Birleşik Kraliyet’in “En Üst Düzey Avukat”) ünvanına layık görülmüştür.

Monty Raphael QC, uzun zamandır süre gelen yolsuzluk ve rüşvet alanındaki çalışmaları sonucunda oluşturduğu İngiltere yolsuzluk hukuku konusunda uzman bildirisini OECD’nin 1997 Sözleşmesi’ne koyduğu nihai oturumların başlangıcı olarak düzenlediği Uluslararası Sempozyumu’nda sunmuştur.

Uluslararası Şeffaflık İngiltere (Transparency International UK) Yönetim
Kurulu Üyesi ve Uluslararası Barosu Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu’nun eski başkanıdır. 2010’da, Yolsuzlukla Mücadele Yasa’sı kapsamında Oxford Üniversitesi tarafından basılan Blackstone Kılavuzu’nu yazmış, Bribery Bill konusunda Parlemento Ortak Komitesi’ne uzman tavsiyelerinde bulunmuştur.

Monty Raphael, tüm hukuk kariyeri boyunca çalışmalarını Peters & Peters LLP’de sürdürmüştür.

2005 yılında tam zamanlı Özel Danışman olarak atanana kadar şirketin kıdemli ortakları arasında yer almıştır.