Halil Kardıçalı – 3M Türkiye Genel Müdürü ve Hukuk Direktörü

Halil Kardıçalı 3M Türkiye’nin Genel Müdürü ve Hukuk Direktörü olarak görev yapmaktadır. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun olmuştur. Eğitimine Cornell Üniversitesi’nde devam etmiş ve yüksek lisansının hukuk alanında (LL.M.) tamamlamıştır.

İstanbul ve New York Eyaleti barolarına kayıtlı olan Kardıçalı, şirketler hukuku ve birleşme-devralmalar konularında Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında 7 yıl çalışmış ve 3M’e katılmadan önce uluslarası bir BT firmasında Hukuk Direktörü olarak 4 yıl görev almıştır.

Halil Kardıçalı, 2015 yılında 3M Türkiye’de Hukuk Direktörü olarak göreve başlamış ve pek çok farklı alanda liderlik görevleri üstlenmiştir. CEE ve EMEA Bölgelerinde, İş Hukuku Bölge Avukatı olarak çalışmıştır. Kardıçalı, 3M Türkiye’nin İnsan Kaynakları Departmanını yönetmiştir. Genel Müdür ünvanını almadan önce ise, 3M Türkiye’nin Kamu ile İlişkiler Bölümüne liderlik etmiştir.

Halil Kardıçalı, konferanslarda uyum yönetimi, kariyer planlaması ve kişisel gelişim konularında konuşmacı olarak yer almıştır. Endüstri derneklerinde aktif rol almaktadır ve Türkiye Yelken Federasyonu Hukuk Kurulu’nun başkanıdır. Kardıçalı evli ve bir çocuk babasıdır.