canan-ozsoy-general-electricCanan Özsoy, General Electric (GE) Türkiye sorumluluğunu Ağustos 2012 tarihinde aldı. Özsoy, MENAT bölgesi içinde yer alan GE Türkiye’nin büyüme insiyatiflerine liderlik etme ve kurumsal iş ilişkilerini geliştirme çalışmalarından sorumludur.

Mart 2007’de, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’den sorumlu Başkan Yardımcısı – Uluslararası Bölge Pazarlama ünvanıyla GE Healthcare iş alanına dahil olan Özsoy, Mart 2009’da, Healthcare Systems Pazarlama Direktörü olarak atandı ve Global Liderlik ekibine katılmak üzere Milwaukee, Wisconsin’e taşındı. Orada yeni ürünlerin bulunması ve pazarlanması, yeni ürünler stratejisi üzerine çalışan Özsoy, Kasım 2011’de, merkezi Paris’te olan GE Healthcare Mamografi Ürün Grubu Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlendi.

Canan Özsoy, Ağustos 2012’de ise Türkiye’de GE’nin büyümesinden sorumlu olarak GE Türkiye Başkan & CEO’su ünvanını aldı.

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği branşından doktora derecesi ile mezun olan Canan Özsoy, 1989 yılı sonunda ilaç sanayiine katılana kadar Diş Hekimi olarak görev yaptı. 2004 yılında ilaç sanayiinde global pazarlama liderliği görevi için Paris’e taşınan Özsoy, Boğaziçi Üniversitesi iş idaresi master derecesi alarak Fransa dışında Metabolik Hastalıklar Global Lideri ünvanı ile 4 yıl boyunca görevde bulundu ve 2007 yılında GE’ye katıldı.