Go to Top
 • Artunç Kocabalkan

  DR. ARTUNÇ KOCABALKAN

  İSTANBUL FINANS MERKEZI GIRIŞIMI KURUCU BAŞKANI

  İstanbul Finans Merkezi Girişimi Kurucu Başkanı olan Kocabalkan, 1992 yılında Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olup, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu ile bankacılık hayatına girmiştir.

  Çeşitli banka ve aracı kurumların hazine bölümlerinde çalıştı. 2000 yılında CNBC-e’ nin kuruluşuyla birlikte medya sektörüne adım atan Kocabalkan, CNBC-e’ de Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı ve Anchor olarak 12 yıl çalıştı.

  Kocabalkan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nde master, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktora programlarını tamamlamıştır.

 • Esen Girit Tümer

  ESEN GİRİT TÜMER

  PHILIPS HEALTHCARE GENEL MÜDÜRÜ

  Philips Sağlık ve Bakım Ürünleri Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Esen Tümer aynı zamanda Tıbbi Görüntüleme Teşhis ve Tedavi Teknolojileri Derneği (TIPGÖRDER) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

  Sağlık sektöründe 18 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip olan Tümer, kariyerine 1996 -2000 yılları arasında Johnson & Johnson’da başladı.

  2000-2008 yıllarında ise Tyco Healthcare’de görev yaptı. 2008 yılından bu yana Philips Sağlık ve Bakım Ürünleri’nde çalışan

  Esen Tümer, bu güne kadar ABD, İngiltere ve Hindistan’da birçok uluslararası projede görev yaptı.

  İstanbul Üniversitesi’nden mezun olan Tümer, Los Angeles, California Üniversitesi (UCLA)’nde MBA yaptı.

  Evli ve 2 çocuk annesi olan Tümer, çok iyi derecede İngilizce biliyor.

  biliyor.

 • muratkosereisoglu

  EMİR MURAT KÖSEREİSOĞLU

  SECURİTAS TÜRKİYE ÜLKE BAŞKANI

  Kösereisoğlu,1962 Ankara doğumlu, Evli, 18 ve 22 yaşlarında 2 kız çocuk babasıdır.

  Tarsus Amerikan Koleji’ni bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

  Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.1987’de Elektronik İstihbarat cihazı temsilciliğiyle güvenlik pazarına girdi.

  1992’de Danimarka’da Sesli İstihbarat kurslarına katıldı ve 1992’de ortaklarıyla DAK Güvenlik’i kurdu; 1995’te Alarm Merkezi’ni

  faaliyete soktu; 2006’da DAK Güvenlik, dünya lideri güvenlik şirketi SECURITAS bünyesine katıldığından beri Ülke Başkanı olarak görev yapıyor

  Ülkedeki pek çok yabancı şirkete güvenlik danışmanlığı yaptı. Başka güvenlik şirketi sahipleriyle Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği GÜSOD’u kurdu.

  2013 Senesi itibariyle GÜSOD başkanlığını yürütüyor.
  5188 sayılı yeni Özel Güvenlik Kanunu’nun yürürlüğe girmesinde Meclis’te çalışmalarda bulundu.

  Bilkent Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış, Etkileme, Müzakere & Karar Alma konularında ders verdi.

 • Gemma Aiolfi

  Gemma Aiolfi, BASEL INSTITUTE ON GOVERNANCE, UYUM VE KOLEKTIF EYLEM BÖLÜM BAŞKANI

  Dava Avukatı olan Aiolfi, yolsuzlukla mücadele konusunda uzman olup, kara para aklama uyum konularında UBS Grup Kara Para Aklamayı Önleme Birimindeki görevinde deneyim kazanmış, akabinde bankanın Yolsuzlukla Mücadele Global Başkanı olmuştur.

  ABB Zürih Oerlikon’da iken Uyum Departmanı’nın Hukuk Müşaviri olarak görev yapmıştır.

  Basel ve Stockholm üniversitelerinde ve de London School of Economics’de okumuş olan Aiolfi, Londra Gray’s Inn üyesi olup,

  Ethics & Compliance Switzerland yönetim kurulu üyesidir.

 • Severin_Wirz_TRACE

  SEVERIN WIRZ

  TRACE INTERNATIONAL DIRECTOR OF ADVISORY SERVICES

  As Director of Advisory Services, Severin specializes in tailored anti-bribery compliance solutions for multinational, corporate clients. Among the engagements he has worked on are: an international clothing retailer’s compliance program policies and procedures; an enterprise-wide, anti-bribery risk assessment for a Fortune 100 financial services company; in-person, employee training for a U.S.-based multinational’s European subsidiaries; on-the-ground due diligence and training of numerous potential joint venture partners, including ones located in Latin America and Africa; and merger and acquisition FCPA due diligence of an Israeli company for a U.S.-based Fortune 500 multinational.

  Severin is also a frequent speaker on anti-bribery compliance for live events around the world.

  Before joining TRACE, he practiced in the litigation department of Hughes Hubbard & Reed LLP, a New York City-based law firm. There, he specialized in international commercial disputes, corporate bankruptcy as well as government investigations under the Foreign Corrupt Practices Act, including the negotiation of a favorable $54.6 million FCPA settlement with the Department of Justice.

  Severin is the co-editor of the book, How to Pay a Bribe: Thinking Like a Criminal to Thwart Bribery Schemes (2014), and is a contributing author for the treatise Practicing Under the U.S. Anti-Corruption Laws (2014) (Aspen). He holds a bachelor’s degree from Columbia University and a juris doctorate from Cornell Law School. Mr. Wirz speaks proficient French and is a member of the New York and New Jersey bar associations.