Hakkı Can Yıldız HR square bwCan Yıldız, Esin Avukatlık Ortaklığı’nda kıdemli avukat olarak çalışmakta olup IT/C ve kişisel verilerin korunması takımlarını yönetmektedir.

Can Yıldız müvekkillerine, kişisel verilerin korunması, tabi oldukları hukuki düzenlemeler, taraf oldukları sözleşmeler, rekabet hukuku ve e-ticaretin de içinde yer aldığı çeşitli konularda hukuki danışmanlık sunmaktadır. Can Yıldız, yabancı ve yerli telekomünikasyon operatörleri ile internet ve medya şirketlerine hukuki danışmanlık sunmanın yanında birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlere bilişim hukukunun diğer alanlarında da hukuki destek vermektedir. Çalıştığı sektörler hakkındaki bilgisi ile rekabet ve teknoloji alanlarındaki deneyimi Can Yıldız’ın müvekkillerine hızlı ve yüksek kalitede danışmanlık hizmeti vermesini sağlamaktadır.

Can Yıldız, özellikle Türkiye’de yeni kabul edilen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin olarak da müvekkillere danışmanlık hizmeti vermekte olup uyum programları yürütmektedir. Bu konuda, özel ve kamu sektörü görevlileri ile yaptığı görüşmeler ve yayımlanmış raporları ile alanının önde gelen isimlerindendir. Can Yıldız kişisel verilere ilişkin olarak dünya çapında en büyük kurumlardan biri olan IAPP tarafından verilen CIPM ve CIPP/E sertifikalarına da sahiptir.

Can Yıldız, İstanbul Barosu ve Law Society of England and Wales üyesidir.