Ural Aküzüm Etik Zirvesi 2016
AV. DR. URAL AKÜZÜM

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ, HUKUK İŞLERİNDEN SORUMLU YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ural Aküzüm, Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Fransa’da Montpellier Üniversitesinde “Siyasi ve İdari Bilimler” ve Marmara Üniversitesi’nde hukuk eğitimi gördü. İdare hukuku alanında doktorasını tamamladı. Halen serbest avukatlık ve aile şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleriyle iştigal etmektedir.

İş dünyası örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarında muhtelif görevler üstlenen Aküzüm, Bilgi Üniversitesi – Bilgi Eğitim Kültür Vakfı’nda ve TURKONFED’de Yönetim Kurulu, Türk-Amerikan Şirketler Derneği AmCham Turkey’de Denetim Kurulu ve DEİK Ortadoğu İş Konseyleri yürütme kurulu üyesidir. Ayrıca uluslararası ilişkiler faaliyetleri yapan ARI Hareketi’nin de başkanlığını yürütmüştür.

Spor kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmiş olan Aküzüm halen Galatasaray Spor Kulübü’nde hukuk işlerinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi ve halka açık Galatasaray Sportif Yatırımlar A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Türkiye’nin en büyük tenis kulübü olan TAÇ Spor’un da başkanlığı görevini yürütmektedir. Daha öncesinde Karsspor yönetiminde ve Türkiye Futbol Federasyonunun da görev üstlenmiştir.