M. Çağrı Bağatur Etik Zirvesi 2016
Av. Arb. Dr. MEHMET ÇAĞRI BAĞATUR

BAĞATUR AVUKATLIK BÜROSU, KURUCU ORTAK

Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladığı orta öğreniminin ardından, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Tarım Hukuku üzerine yapmış ve Çevre ve Tarım Hukuku konulu doktorasını yine Çukurova Üniversitesi’nde sunmuştur.

Bağatur Avukatlık Bürosu ve BAB Strateji ve İş Geliştirme Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortağıdır. Sigorta Tahkim Komisyonu’nda Hakemlik yapmakta olan Dr. Bağatur, 2015 yılı itibariyle de resmi arabulucu olarak, hukukun gelişen bu alanında da faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Dr. Bağatur’un uzmanlık alanları; hukuk (sözleşmeler, tahkim, sigorta, reklam, birleşme ve devralma, hastane işletmeciliği, özelleştirme, rekabet, dış yatırım, idare hukuku, iflas), bilgi yönetimi (Sivil Toplum Örgütleri, satış güvenliği) ve toplam kalite yönetimi olup, “Reklam Hukuku ve Aldatıcı Reklamlar” konusunda Kültür Üniversitesi Tasarım Fakültesinde yüksek lisans dersi vermiştir.

Dr. Bağatur Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin hukuk danışmanı olarak 1999 yılından itibaren; AB, UNDP, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve çeşitli belediyeler bünyesinde pek çok çalışma ve projeye katkı sunmuştur. İlaveten, kendisi sivil toplum kuruluşları ve diğer kuruluşlara mesleki ve meslek dışı konularda 40’ı aşkın eğitim vermiştir. Türkiye Barolar Birliği’nin aylık yayınında Çevre, Sigorta ve Tarım Hukuku konularında birçok makalesi yayınlanmıştır.

2007 – 2008 yıllarında Türkiye ve Avrupa’da Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan ilk avukatlık bürosu olan Bağatur Avukatlık Bürosu,  “EFQM Mükemmellikte Kararlılık” ve “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik” belgeleri ile ödüllendirilmiştir.

Dr. Bağatur, İstanbul Barosu, International Association of Lawyers, Pangea-Net, Entrepreneurs’ Organisation, Kalder, TEİD, Toplam Kalite Yönetimi (TKY), Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Rotary Kulübü, Junior Chamber International, Kereitsu Forum, the Association of Maharishi Common Field Technologie ve Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği üyesidir. Av. Jülide Işıl Bağatur ile evli ve 3 çocuk babasıdır.