atilla koksalAttila Köksal, CFA, kariyerine 1985 yılında Princeton merkezli Center for International Financial Research şirketinde araştırma uzmanı olarak başlamıştır.

1988 – 2001 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarında üst düzey yönetici pozisyonunda görev almış, yatırım bankacılığının yanısıra, aktif / pasif yönetimi fonksiyonlarının geliştirilmesi ve yeniden yapılanma konusunda çeşitli özel sektör ve devlet bankalarında danışman olarak görev yapmıştır. 2001 yılından beri Türkiye’nin önde gelen yatırım firmalarından Ünlü Menkul Değerler A.Ş’de yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Borsa Istanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Asia Forum for Financial Education (AFIE) gibi bir çok şirket ve kuruluşta başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Köksal, 2011 yılından beri CFA Institute Yönetim Kurulu üyesidir.

Sosyal sorumluluk alanında Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) Başkan Yardımcısı, İstanbul Erkek Liseler Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Türkiye Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Köksal İstanbul Erkek Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi ve Drexel Üniversitesi MBA program mezunudur.