ALİ ILICAK

PWC TÜRKİYE, REKABET & REGÜLASYON UZMANI DİREKTÖR

Ali IlicakAli Ilıcak, rekabet, düzenlenmiş piyasalar ve kamu ilişkileri üzerine uzmanlaşmış bir iktisatçıdır. Ali, otomotiv, çimento, hızlı tüketim malları, tütün, alkollü içecekler, ilaç ve telekomünikasyon sektörlerinde önde gelen firmaların hukuk ve ekonomiyi ilgilendiren sorunlarına, mevzuat çerçevesinde yaratıcı çözümler geliştirmektedir.

Halen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans programında Rekabet Hukuku dersleri veren Ali Ilıcak, 2011, 2012 ve 2013 Güz yarıyıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans seviyesinde İlaç Hukuku ve Ekonomisi dersleri verdi.

Ali Ilıcak’ın hukuk ve ekonomi temalı yazıları 2011-2013 yılları arasında düzenli olarak Forbes ve Infomag dergilerinde yayımlandı. Rekabet hukuku ve regülasyon temaları üzerine yoğunlaşan pazarlardanhaberler.com blogunu 2007’den beri çıkartmaktadır.

Ali Ilıcak, kariyerine 1997’de Rekabet Kurumu’nda başlamış olup, burada Rekabet Uzmanı olarak yedi yıl görev yaptı.  PwC’  katılmadan önce, uluslararası hukuk bürosu Dentons’da nihai incelemeye alınan birleşme/devralmaların, kartel ve hakim durumun kötüye kullanılması soruşturmalarının savunma ekiplerine ve rekabet uyum programlarına liderlik etti. Öncesinde ise rekabet, regülasyon ve kamu ilişkileri alanlarında uzmanlaşmış butik bir firma olan ACTECON Danışmanlık’ta 8 yıl ortak olarak görev yaptı.

 Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünde 1997’de tamamlayan Ali Ilıcak, yüksek lisansını 2005’te Boston Üniversitesi’nde Ekonomi Politikası üzerine yapmıştır.