Salim Kadıbeşegil Etik Zirvesi 2016
SALİM KADIBEŞEGİL 

REPMAN İTİBAR ARAŞTIRMALARI MERKEZİ KURUCUSU

Stratejik İletişim Yönetimi alanında akademik ve profesyonel birikimi ve yüksek referansları bulunan Salim Kadıbeşegil, Kurumsal İtibar Yönetimi kavramının ülkemizde tanınması ve yer etmesine öncülük etti. Merkezi Londra’da bulunan Uluslararası İletişim Danışmanları Birliği,ICCO’da ülkemizi 1999-2004 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak temsil eden Kadıbeşegil, Capital Dergisi’nin “En Beğenilen Şirketler” ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” araştırma projelerine danışmanlık verdi. Kadıbeşegil merkezi New York’ta bulunan “The Reputation Institute”un 2001-2011 yılları arasında Türkiye temsilciliğini yürüttü.Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Buğday Ekolojik Dönüşüm Derneği ve Türkiye Bilim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu üyeliklerinde aktif görevler yaptı. Aynı zamanda INBREC (Uluslararası Marka ve İtibar Yönetimi Topluluğu) Yönetim Kurulu Üyesidir.
Temsil ettiği ORSA Stratejik İletişim Danışmanlığı Global Reporting Initiative‘in ülkemizden ilk üyesidir. Kadıbeşegil düzenli olarak aylık Brandmap ve Etik ve İtibar Derneği’nin dönemsel yayını INmagazine dergisine makaleler yazmaktadır.

Salim Kadıbeşegil’in iletişim alanındaki 40 yıllık birikimi içinde yayımlanmış sekiz kitabı bulunuyor:

  • “Halkla İlişkilerin Temel İlkeleri, 1986”
  • “Halkla İlişkiler Reçeteleri, 1992”
  • “Halkla İlişkilere Nereden Başlamalı?, 1997”
  • “Kriz Geliyorum Der, 2002”
  • “İtibar Yönetimi, 2006”
  • “Şimdi Stratejik İletişim Zamanı, 2009”
  • “Oyun Bitti, 2012“
  • “Ya Kuşlar Rüzgâr Güllerine Çarparsa!”2015 (Blog yazıları derlemesi)

Kadıbeşegil, “Kurumsal İtibar Yönetimi, Kriz iletişimi yönetimi, Stratejik İletişim Planlaması, Kurumsal Sosyal Sorumluluk” konularında workshop ve seminerler vermekte, profesyonel konuşmalar yapmakta. Halkla ilişkiler, Stratejik İletişim, Kurumsal İtibar Yönetimi, Çalışan Markası, Kriz İletişimi, Kurum İçi İletişim konularında yerli ve yabancı yayınlarda yayımlanmış 100’den fazla makalesi vardır. 2014 yılına kadar Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinde Liderlik Yönetimi dersleri verdi. Kadıbeşegil RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucusu ve Danışma Kurulu Üyesidir.