PROF DR REMZİ SANVER

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ

1970’te İstanbul’da doğdu. 1988’de Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. 1993’te Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden lisans derece- sini aldı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde 1995 yılında yüksek lisansını ve 1998’de doktorasını tamamladı.

1998 sonbaharından bugüne İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde görev yapan M. Remzi Sanver, Ecole Polytechnique (Paris) ve Caen Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bulundu. Bilimsel

araştırmalarının yoğunlaştığı Sosyal Seçme Kuramı, İktisadi Tasarım ve Oyun Teorisi alanlarında dünyada önde gelen isimlerden olan M. Remzi Sanver’in uluslararası bilimsel dergi ve kitaplarda yayınlanmış 50 makalesi olup, bu makalelere 100’ü aşkın atıf yapılmıştır.

İktisat Kuramı’nın seçkin bilimsel yayın organlarında editörlük yapan M. Remzi Sanver aynı zamanda Society for Social Choice and Welfare’in yönetim ku- rulu üyesidir. M. Remzi Sanver’in bilimsel faaliyetleri Türkiye Bilimler Akad- emisi ve ODTÜ Mustafa Parlar Bilimsel Araştırma Vakfı tarafından ödüle layık görülmüştür. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Prof. Dr. Sanver, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2010 yılında açılan Murat Sertel İleri İktisadi Araştırmalar Merkezi’nin de kurucusudur.

Temmuz 2011 itibariyle İstanbul BİLGİ Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır.