Dominikus Golsong Etik Zirvesi

DOMINIKUS GOLSONG

GOODYEAR, HUKUK VE UYUMDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

Winner ILO/ACC GLOBAL 2008 En İyi Ticaret Avukatı Ödülü

Winner ILO/ACC EUROPEAN 2008 En İyi Ticaret Avukatı Ödülü

Dominikus Golsong, Goodyear Avrupa, Orta Doğu &Afrika Birleşik Genel Kurulu’nda Baş Hukuk Müşaviri ve Hukuk & Uyum Yöneticisi Yardımcısı olarak görev almaktadır. Bu görevine ek olarak Goodyear Dunlop Lastik Avrupa’nın (Goodyear Dunlop Tires Europe BV) Hukuktan Sorumlu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sekreteridir. Goodyear’ın Avrupa, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin Uyum ve Hukuk İşlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir.

Goodyear Dunlop’un öncesinde, Dow Corning kurumlarının Uluslararası Genel Kurulunda ve Dow Corning Avrupa, Ortadoğu, Afrika Genel Kurulunda ve beraberinde Dow Corning Avrupa Bölgesi Bağlı Ortalıkları Yetkili Genel Kurulunda yer almıştır.

Dow Corning’in öncesinde ise, Sullivan & Cromwel New York hukuk bürosu ve Linklaters (ex De Bandt Brüksel hukuk bürosunda kurumsal, M&A, finans ve uluslararası işlemler alanında özel uygulamalarda bulunmuştur.

D.Golsong, Newyork’ta bulunan Kolombiya Üniversitesi’nde hukuk yüksek lisansını(LL.M.), İsviçre’deki Lausanne Üniversitesi’nde ise hukuk doktorasını tamamlamıştır. INSEAD’da Genç Yöneticiler, London Business School’da İleri Gelişim Programı’na katılmıştır. Ve Michigan Üniversitesi’nden Kolaylaştırıcı Yönetim Sertifikasına sahiptir.

Golsong’un Uluslararası Barolar Birliği (International Bar Association), Amerikan Barolar Birliği (American Bar Association), Michigan Barolar Birliği (Michigan Bar Association), Kurumsal Avukatlık Derneği (ACC), Belçika Şirket Avukatları Enstitüsü (IJE) ve Fransız Şirket Avukatları Derneği (AFJE)’ni de kapsayan çeşitli topluluklara üyelikleri bulunmaktadır.

Mr. Golsong, Belçikalı bir anne ve Alman bir babanın çocuğu olarak Strasbourg(Fransa)’da doğmuştur. Belçikalı bir eşi ve iki çocuğu vardır. Şu anda Brüksel’de yaşamaktadır. Fransa’da, Almanya’da, İsviçre’de, ABD’de, Hollanda’da yaşaması ve özellikle Avrupa, Asya, Ortadoğu, Afrika olmak üzere çeşitli ülkelere yaptığı seyahatler, uluslararası deneyim kazanmasını sağlamıştır.