Okan Demirkan Zirve 2016AV. OKAN DEMİRKAN

KOLCUOĞLU DEMİRKAN KOÇAKLI HUKUK BÜROSU, ORTAK 

Av. Okan Demirkan, Türkiye’nin önde gelen diğer bir hukuk bürosunda geçirdiği on yıldan sonra, 2010 yılında Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı ekibine isim ortağı olarak katılmıştır. Enerji & altyapı, tahkim ve dava hukuku konularında engin tecrübesi bulunan Demirkan, hâlihazırda KDK’nın uyuşmazlık çözümü ve enerji hukuku alanlarındaki çalışmalarını yönetmektedir.

Demirkan, yolsuzlukla mücadele alanındaki engin bilgi ve tecrübeleri ile müvekkillere konunun hem danışmanlık hem de uyuşmazlık çözümü boyutlarında hukuki destek sağlamaktadır. Demirkan, 15 yılı aşkın kariyeri süresince, başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sivil Havacılık Kurumu, Rekabet Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kamu İhale Kurumu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu olmak üzere birçok bakanlık ve düzenleyici kurum nezdinde işlemler yürütmüş ve bu kamu kurumları ile işbirliği gerçekleştirmiştir.

Demirkan, birçok ülkenin rüşvet ve yolsuzlukla mücadele alanında yürürlükte olan mevzuatının incelendiği uluslararası bir yayın olan “Anti-Bribery and Anti-Corruption Review” 4. sayısının Türkiye bölümünün yazarlarından biridir. Ayrıca, 2015 yılından bu yana Demirkan, Türkiye’nin yolsuzlukla mücadele ve etik alanında lider sivil toplum kuruluşu olan Etik ve İtibar Derneği’nin (TEİD) (www.teid.org) yönetim kurulunda görev yapmaktadır.