Go to Top
 • Aslı Ertekin – TEİD 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, bp

  TEİD 2021-2023 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı, bp Türkiye Etik ve Uyum Yöneticisi ve bp Azerbaycan Gürcistan Türkiye bölgesi Etik ve Uyum Programları Takım Lideri

  bp Türkiye Etik ve Uyum Yöneticisi ve bp Azerbaycan Gürcistan Türkiye bölgesi Etik ve Uyum Programları Takım Lideri olarak görev yapmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Uluslarası İlişkiler bölümü mezunu olan Ertekin, yüksek  lisansını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Avrupa Çalışmaları bölümünde tamamlamış ve çalışma hayatına 2006 yılında BP Ankara ofisi sözleşmeler ve satınalma departmanında başlamıştır. 2013 yılında Türkiye Etik ve Uyum yöneticiliğine atanmış ve bp global etik ve uyum prosedürlerine uyum, eğitimler, risk yönetimi, iç soruşturmalar, üçüncü tarafların denetimi gibi geniş bir portfolyonun ülkede uygulanmasından sorumlu olmuştur. 2018 yılında mevcut görevine ilaveten bölgesel Etik ve Uyum Programları Takım Liderliği pozisyonuna getirilmiştir. Ertekin, ICA Uluslararası Uyum sertifikasına sahiptir ve ACFE iç soruşturmalar yöneticisi sertifika programına devam etmektedir.

  Ertekin, TEİD 6. Dönem Denetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır.

 • Eray Akdağ – Borusan Holding Kamu Politikaları ve Kurumsal İlişkiler Direktörü

  2019 yılından bu yana Borusan Holding Ankara İrtibat Ofisi’ni yönetmekte olan AKDAĞ aynı zamanda Borusan Holding Sürdürülebilirlik Komitesi ve Borusan Grubu uyum yönetimi çalışmalarına da katkı sağlamaktadır. Öncelikli olarak kamu kurumları, paydaş şirketler ve özel sektör temsil örgütleri ile ilişki yönetimi alanında sorumluluk üstlenirken Holding’in ve Grup Şirketleri’nin kamu angajman politikalarını yönlendirmekte ve yürütmektedir. Daha önce on yılı aşkın süre TÜSİAD’ın Ankara Daimi Temsilcisi olarak görev yapan AKDAĞ, toplamda 16 yıl süreyle görev aldığı bu kurumda da Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar ve TBMM başta olmak üzere çok sayıda resmi ve diplomatik kurum ile köprü görevi görmüştür. Ayrıca çeşitli kamusal kurullarda da görev almış, ABD ve AB’nin Rusya ve İran Uluslararası Yaptırım Programları konularında bazı önemli çalışmalarda yer almıştır. İngilizce ve Türkçe yayınları bulunan, çeşitli üniversitelerde yüksek lisans dersleri de veren AKDAĞ, resmi Uluslararası Liderlik Programları kapsamında ABD ve Japonya Dışişleri Bakanlıklarınca bu ülkelerde ağırlanmış, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Avrupa Takımı’na seçilmiştir. World Economic Forum ve Türkiye Teknoloji Vakfı (TTGV) dahil çeşitli sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarında da uzun süre çeşitli görevler üstlenen AKDAĞ halen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve KALDER Ankara yönetimindedir.

 • Levent Erden – Next Academy, Kurucu ve Akademisyen

 • Sinan Kırıcı – UCB Pharma Ülke Lideri

 • Sinem Sandıkçı Gökçen – L’Oréal Türkiye Ülke Müdürü 

  Sinem Sandıkçı Gökçen güzelliğin hayatları değiştirme gücüne inanan tutkulu bir güzellik profesyoneli.  

  Tarsus Amerikan Koleji’96 ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’00 mezunu.  

  Kariyerine ve L’Oréal Türkiye’ye 2000 yılında başladı. Şirketin çeşitli iş birimlerinde ve farklı kademelerde pazarlama sorumlulukları sonrası Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. Sonrasında hızlı tüketim pazarında satış deneyimi kazandı. L’Oréal’in satın aldığı İpek markasını Türkiye ve Orta Doğu pazarlarında rekabetçi bir hale getirmek üzere Marka Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. Ardından şirketin ilk Kurumsal İletişim Direktörü olarak “Herkes için Güzellik” misyonunu Türkiye’de yerelleştirmek üzere L’Oréal’in kurumsal itibarını, paydaş yönetimini, sosyal sorumluluk faaliyetlerini ve sürdürülebilirlik programını yürüttü. Sonrasında şirketin güzelliğe sağlık katma amacına sahip tüketici sağlığı iş birimine Genel Müdür olarak atandı. Bu rolünde bölümün ve pazarın dönüşüm ve gelişim hedeflerine liderlik etti. Sonrasında L’Oréal’in tekno-güzellik şirketi olma yolculuğunda e-ticaret, dijital dönüşüm, inovasyon ve dijital servisler, data/crm, içerik üretimi, medya birimlerinden sorumlu Kurumsal Dijital Direktörü (CDO) sorumluluğunu üstlendi.  

  Ve son olarak bir önceki görevinde şirketin en büyük iş birimi olan ve hızlı tüketim pazarında yer alan Tüketici Ürünleri Bölümü’nün Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Bölümün stratejisini Covid ile değişen tüketici ve pazar dinamikleri ile yeniden tasarlayarak güzelliğe ve büyümeye dönüşü hayata geçirdi. 

  Grup içinde 20 yılı aşkın renkli kariyeri ve imza attığı başarılarla öne çıkan Sinem Sandıkçı Gökçen, L’Oréal’in Türkiye’deki ilk Türk ve kadın Ülke Müdürü olarak, yeni dönemde “Dünyayı Harekete Geçiren Güzelliği Yaratmak” için güzellik devinin Türkiye’deki ekibine ve faaliyetlerine liderlik ediyor. Tekno-Güzellik şirketi olma yolunda sürdürülebilirlik, dijitalleşme, çeşitlilik & kapsayıcılık, anlamlı markalar yaratma ve kadınların güçlendirilmesi gibi şirketin stratejik önceliklerini hayata geçiriyor.  

  IAB TR ve Reklamverenler Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.  

  10 yaşında Yaz isimli bir kız çocuğu ve 5 yaşında Mia isimli bir kedi annesi.  

   

 • Tümkan Işıltan is currently the Country President of bp Turkey, based in Istanbul. He represents bp in country and is responsible on behalf of all bp businesses present in country, for maintaining bp’s reputation, communications, and security. He has sole authority for relationships and advocacy with governments, regulators, media, national oil & gas industry associations and NGOs.

  Tümkan plays a leading role in local crisis and continuity management, leads the Country Support Team and is responsible for the maintenance of the Country Support Plan. Ensures appropriate corporate governance in-country, including local fiduciary obligation. Primary responsibility for local subsidiaries’ governance and regulatory compliance, sits on any subsidiary Boards in-country, and oversees the appointment of other local directors.

  Tümkan joined bp in 2000 and has an extensive experience in finance and strategy; he worked as Financial Analyst, Performance Manager and Controller, Cluster Loyalty Manager, Strategy Manager and CFO. Before his current role, he was the Retail Operations Manager of Turkey.

  Tümkan is married with two children. He graduated from Boğaziçi University, Istanbul, BS in Civil Engineering with an honours degree and holds a Master of Business Administration from Suffolk University, Boston.